Novinky

Dobrý deň prajem, ahojte,

každý svojou troškou pomáhame v tejto neštandardnej situácii. My sme technologická spoločnosť s celoslovenským pokrytím. Pôsobíme v troch krajinách a úplne bežne využívame Home Office. Online komunikácia je náš každodenný chlebík. Zároveň sme aj rodičia suplujúci učiteľov vlastných detí. Sledujeme, ako sa naše deti a ich učitelia snažia v tejto situácii robiť najlepšie čo sa dá.

Učitelia na zadávanie úloh a výučbových tém využívajú rôzne dostupné nástroje (email, WhatsApp, EDUpage, video prezentácie, ...). Žiaci úlohy dostávajú z rôznych smerov v rôznych formách a v domácich podmienkach sa snažia učiť a plniť ich. A my rodičia? Veľa z nás pracuje z domu, alebo zostáva nútene doma a snažíme sa svojim deťom vysvetliť učivo, ktoré sme už častokrát dávno zabudli.

Nekriticky ale musíme povedať, že technológie sú omnoho ďalej, ako my reálne na Slovensku vo vzdelávacom procese využívame. Pravdou je, že sme to k štandardnému vyučovaniu na školách doteraz nepotrebovali. Situácia nás však prinútila hľadať alternatívy.

Počnúc dňom 23.3.2020, po týždňovej príprave a pomoci spoločnosti Microsoft, zavádzame bezplatnú technickú podporu pre inštaláciu e-learningovej platformy pre online výuku MS Teams. Teams je 100-percentne funkčný online výukový nastroj a je pre školy vo verzii EDU zadarmo. Zopár málo škôl ho už využíva.

Rozhodli sme sa, že vyčleníme kapacity a prostriedky, a tým školám, ktoré prejavia záujem o zvýšenie kvality vzdialeného vzdelávania bezplatne pomôžeme.

Pomôžeme školám s rýchlym nasadením nástroja pre online výuku:
- Zabezpečili sme e-mail a telefonickú linku pre riaditeľov a IT adminov na nahlasovanie požiadaviek (hotline.teams@datapac.sk, +421 907 766 893) od 9:00 do 17:00 hod. v pracovných dňoch.
- Zabezpečili sme a dávame k dispozícii technický tím, ktorý Vám nasadí, nakonfiguruje a spraví základné zaškolenie nástroja.
- Nastavíme Vám Teams pre Vašich učiteľov a žiakov, nastavíme Teams pre používanie vo Vašich triedach.
- Doručíme Vám materiály a odporučíme Vám ďalšie zdroje pre rýchle a efektívne sa zaškolenie, ako používať aplikáciu Teams.
- Licencie tohto produktu máte ako škola zdarma.

Školy to budú mať naozaj zadarmo?
- Áno, ak sú vlastníkom domény. Ak nie, bude Vás to stáť 20,- EUR. Nepotrebujeme od škôl nič iné, len súhlas riaditeľa školy, jeho podporu a kontaktnú osobu (itečkára), ktorý bude našou spojkou.
- Ak bude naraz príliš veľa požiadaviek, poprosíme Vás o trpezlivosť, každému sa budeme venovať.

Je to naše technologické málo, čím vieme pomôcť Vám, rodičom, aj učiteľom. Sme technológovia, rúška šiť nevieme a zbierať od ľudí peniaze v tejto dobe nebudeme, štát má dosť peňazí, len nech ich správne použije a zabezpečí zdravotníkov, starajú sa aj o naše zdravie!

Ďakujeme za spolupatričnosť a pošlite tuto správu ďalej. Technológie nám majú pomáhať.

Ing. Juraj Saktor
Riaditeľ Datapac s.r.o.

Neustále napredujeme. Nové riešenia, lepšie produkty.

Sledujeme aktuálne trendy už dnes, aby sme zajtra mohli efektívne reagovať na požiadavky trhu. Nepretržite pokračujeme v inováciách našich produktov a riešení.

Kvalitnejšie, rýchlejšie a stabilnejšie riešenia nám robia nesmiernu radosť. Jednoduché rozhrania zas nadchnú našich zákazníkov.

 

Kontaktujte
Nás

Sme tu pre vás.

Ask us