Novinky

Datapac predstavuje Online eKasa Client - komplexné SW a HW riešenie

Bratislava 20.3.2019 - Datapac v súvislosti s novou legislatívou o registračných pokladniciach eKasa predstavuje komplexné softwarové a hardwarové riešenie Online eKasa Client (OEC).

eKasa je projekt finančnej správy určený na online napojenie všetkých pokladníc na portál finančnej správy. Kým doposiaľ mali podnikatelia možnosť vybrať si napojenie na systémy finančnej správy (v podobe VRP) dobrovoľne, po novom bude pripojenie na finančnú správu povinné. Z elektronických registračných pokladníc (ERP) sa stanú online registračné pokladnice (ORP). Od 1. apríla 2019 sa musia k systému pripojiť všetky novovzniknuté prevádzky a nové pokladnice a všetky ostatné prevádzky postupne od 1. apríla 2019 do 30. júna 2019. Od 1. júla 2019 musia byť na systém eKasa celoplošne napojení všetci podnikatelia.

Cieľom je pomôcť predávajúcim ale aj kupujúcim. Pokladnicou bude môcť byť nielen klasická ERP, ale aj tablet, mobil, počítač či VRP. Projekt eKasa prinesie podnikateľom zníženie administratívnej záťaže a zníženie nákladov. Pre kupujúcich sa zároveň zvýši ochrana pred nespoľahlivými subjektmi. Nespornou ekologickou výhodou je možnosť elektronických pokladničných bločkov. Online registračná pokladnica musí obsahovať certifikovaný pokladničný program (PPEKK) a chránené dátové úložisko (CHDÚ), ktorých certifikáciu vykonáva Finančné riaditeľstvo SR (FR SR).

Moderné zmeny si vyžadujú moderné riešenia. 

S touto myšlienkou sme navrhli a implementovali riešenie OEC – Online eKasa Client. Ide o eKasa klienta s chráneným dátovým úložiskom a pokladničným programom v jednom. Datapac je expertom v oblasti retailu už viac ako 20 rokov a je stabilným partnerom pre siete obchodov a čerpacích staníc. Vďaka silnému know-how sme pripravení aj na nový zákon o ERP a sme tu s vlastným jednoduchým a komplexným riešením OEC. Kvalitný systém, silné skúsenosti s adaptovaním na legislatívne zmeny v krajinách EÚ a 24/7 podpora zaručujú bezproblémovú implementáciu nášho riešenia u Vás.

Neustále napredujeme. Nové riešenia, lepšie produkty.

Sledujeme aktuálne trendy už dnes, aby sme zajtra mohli efektívne reagovať na požiadavky trhu. Nepretržite pokračujeme v inováciách našich produktov a riešení.

Kvalitnejšie, rýchlejšie a stabilnejšie riešenia nám robia nesmiernu radosť. Jednoduché rozhrania zas nadchnú našich zákazníkov.

 

Kontaktujte
Nás

Sme tu pre vás.

Ask us